Václav Blahout – Jak začít s reklamou na Facebooku (a Instagramu)

Nauč se základy propagace na Facebooku
(a Instagramu)

Václav Blahout
Certifikovaný Facebook Marketing Partner

V online kurzu ‚‚Základy propagace na Facebooku (a Instagramu)‘‘ tě Václav do dvou hodin naučí základy marketingu na Facebooku a připravování reklam.

Dozvíš se, jak pracovat v Business manageru, jak zvolit správný cíl kampaně, vhodné plánování rozpočtu, jaké jsou možnosti nastavení okruhů uživatelů, vyhodnocování kampaní a ještě mnohem víc. Kurz lze také využít pro vytváření reklam na Instagram z Business Manageru.

19 VÝUKOVÝCH VIDEÍCH

1H 49M OBSAHU VE 4K

PŘÍSTUP DO DISKUZNÍ SKUPINY

1 990 Kč

Kurz ze série Kurzeo Originals. Zaručujeme nejvyšší kvalitu s vlastní Kurzeo produkcí.
‚‚Kvůli požadavkům u nás ve firmě jsem se musela naučit alespoň základy Facebooku a Instagramu. Propagace na Facebooku jsem se vždy bála nejvíce a myslela jsem, že tomu nikdy nemohu rozumět. Tento kurz mi však pomohl pochopit základy a ukázal, co a jak moji kolegové na Facebooku dělají a jak to mohu využít.‘‘
Alžběta P.

Co se v kurzu naučíš

Prohlédni si lekci zdarma

Lekce 6: Nastavení první kampaně – část II.

Václav Blahout

Václav je nezávislý konzultant digitální marketingu s desetiletou praxí a certifikovaný Facebook Marketing Partner.

Dlouhodobě je podepsán pod digitálními aktivitami a strategiemi Českého olympijského týmu nebo Coca-Cola.

Formou konzultací a školení spolupracuje s celou řadou agentur, firem i jednotlivců. Pravidelně své know-how předává na oborových konferencích, formou osobních školení nebo na svém blogu a od roku 2020 i v podcastu (a)sociál. Ve volném čase pomáhá s komunikací sportovcům.

Recenze

Úplné základy snadno a rychle
Rostislav H.

Pan Václav mi pomohl se základy Facebook reklam. Nechtělo se mi investovat desítky hodin do učení se Facebooku a v tomto kurzu jsem se naučil potřebné základy hotové za dvě hodiny. Co je pro kurz potřeba jsou základní marketingové pojmy a slovíčka.

Facebook propagace jsem se bála, kurz mi však pomohl pochopit základy
Alžběta P.

Kvůli požadavkům u nás ve firmě jsem se musela naučit alespoň základy Facebooku a Instagramu. Propagace na Facebooku jsem se vždy bála nejvíce a myslela jsem, že tomu nikdy nemohu rozumět. Tento kurz mi však pomohl pochopit základy a ukázal, co a jak moji kolegové na Facebooku dělají a jak to mohu využít.

Obsah kurzu

Podívej se do detailu na jednotlivé lekce.

První kroky ke spuštění reklamy. Založíš si Facebook Business Manager, projdeš si základní kroky nastavení a Vašek ti představí rozhraní a základní rozhraní správce reklam.

V této lekci se podíváš na základní pojmy potřebné do dalších lekcí, zjistíš jak funguje algoritmus a jaká je jeho definice. Vašek ti také ukáže jak na systémy nákupu reklamních zobrazení od aukce po dosah a četnost.

Základní teorie aplikace strategie a vhodného účelu nastavení kampaně.

Nastav si reklamní účet správně, pochop základní pravidla. Nastav měny i správné údaje k fakturaci. Propoj si platební metody a začni inzerovat.

Seznámíš se s rozhraním za pomoci asistované tvorby. Podíváš se také na cestu zákazníka a filosofii marketingových účelů a rozdíly mezi nimi.

Nedílnou součástí každé kampaně je sada reklam s definicí cílové skupiny, rozpočtu, umístění a dalších parametrů které rozhodují o úspěchu tvé reklamy.

Naučíš se, jak zpřesnit cílení definicí vhodného okruhu uživatelů a Vašek ti vysvětlí vazby mezi nimi. Podíváš se i na základ Brand Safety a inventáře Audience Network.

Jak nastavit kampaň po určitou dobu nebo bez omezení s výpočtem výdajů? Jaké jsou rozdíly mezi denním a dlouhodobým rozpočtem a druhy optimalizace pro doručování? To vše na tebe čeká v osmé lekci.

Podíváš se na rozhraní pro podrobné nastavení okruhu uživatelů a zjistíš, na jaké cílové skupiny můžeš cílit a jaká data můžeš v rámci cílení využít a kombinovat.

V této lekci se naučíš proces samotného přidání kreativy a její výběr – ať už formou nahrání nebo propojení již existující. Vašek ti také ukáže rozdíly mezi formáty a možnosti kombinací dynamických kreativ.

Už víš dost a zvládneš odeslat první reklamu. Teď je potřeba reklamu umět vyhodnotit. Dívat se na data ze správného úhlu pohledu.

Tato lekce rozebírá možnosti automatizace názvů a významu správné taxonomie pro budoucí využití a dobrou a dlouhodobou orientaci v kampaních.

Jak být maximálně efektivní v reklamě na sociálních sítích a jak si udržet disciplínu?

V této lekci se dozvíš, co je to unikátní dosah a jak se páruje za pomoci unikátního identifikátoru.

Jak určit výsledky v budoucnosti? Důležité informace o tom, jak plánovat své kampaně s reálnými daty a získat výhodné nabídky i v exponovaných obdobích za pomoci plánování reklam.

Nikdy nebylo jednodušší spustit reklamu na druhém konci světa v řádu minut. Chceš to také zkusit?

Jak pracovat na cestách? Jak produkovat obsah z mobilního telefonu a jaké nástroje jsou k takové práci nejvhodnější? To vše se dozvíš v této lekci.

Vašek ti ukáže, svou téměř vědeckou, metodu pro koncepční práci s reklamou. Také se dozvíš, jaké disciplíny je třeba ovládat, ať neproděláš svůj poslední halíř.

Sociální sítě jsou nejrychleji inovujícím marketingovým kanálem. Co sledovat, abyste zůstali v kontaktu s aktuálními trendy?

19 lekcí ve 4k rozlišení

1h 49m obsahu

Diskuzní skupina součástí

Cena zahrnuje:

1 990 Kč

Kurz ze série Kurzeo Authors. Produkce tohoto kurzu je zajištěna lektorem.

Pro koho je kurz určený

Pro koho není kurz určený

Buď součástí komunity

Chceš se chceš dovědět něco víc, než je v jednotlivých lekci? Není ti něco jasné? Pro tyto případy online kurz obsahuje soukromou diskuzní skupinu a komentáře pod jednotlivými lekcemi, kde můžeš s Václavem a ostatními studenty řešit dotazy nebo sdílet výsledky své práce.

Loading...

Processing Order...

Please wait while we process your payment...

Please wait while we redirect you...